Główna Księgowa/y, SZCZECIN

Idea HR Group to firma rekrutacyjna, która od wielu lat wyznacza nowe standardy w doradztwie personalnym. Świadczymy wysokiej jakości usługi z zakresu rekrutacji stałych oraz poszukiwań bezpośrednich.
Dla naszego klienta, firmy z branży usługowej, poszukujemy kandydata na stanowisko:

Zakres obowiązków:

  • Kompleksowy nadzór nad sprawnym funkcjonowaniem działu księgowości oraz obsługi finansowo-księgowej spółki zajmującej się międzynarodowym obrotem surowców wtórnych

  • Zarządzanie kilkuosobowym działem księgowym, organizacja pracy, nadzór i wsparcie zespołu. Docelowo możliwość objęcia nadzoru nad działaniami księgowymi szerszych struktur w ramach grupy

  • Bieżąca współpraca z najlepszymi dostępnymi w Polsce doradcami podatkowymi w celu zapewnienia, że spółka działa zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa

  • Nadzór nad prawidłowością wszystkich procesów realizowanych przez dział finansowo-księgowy

  • Udział w działaniach związanych z optymalizacją działalności spółki- w szczególności w zakresie usprawnienia i automatyzacji procesów

  • Weryfikacja pod kątem podatkowym umów zawieranych przez spółkę

  • Koordynacja procesu zamknięcia miesiąca i roku. Przygotowanie do badania sprawozdania finansowego

  • Przygotowanie rocznych sprawozdań finansowych oraz raportów na potrzeby Zarządu

Pracodawca oferuje:

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę bezpośrednio z pracodawcą

  • Wynagrodzenie adekwatne do posiadanych umiejętności

  • Pracę w zespole w stabilnej organizacji o międzynarodowym zasięgu

  • Dużą szansę rozwoju osobistego

Wymagane kwalifikacje:

  • Ekspercka znajomość zasad rachunkowości i przepisów prawa bilansowego i podatkowego, doświadczenie w nadzorze i realizacji procesów finansowo-księgowych oraz sprawozdawczych

  • Doświadczenie w zarządzaniu zespołem, umiejętność delegowania zadań

  • Kilkuletnie doświadczenie na stanowisku głównej księgowej, mile widziane w branży usługowej

  • Dobra znajomość pakietu MS Office, a w szczególności Excel

  • Umiejętność rozwiązywania problemów, dobra organizacja pracy własnej i zespołu

Data publikacji: 2024-05-07