ASYSTENT RODZINY, ZAŁUSKI

Wynagrodzenie brutto: od 2 200 PLN
Zakres obowiązków:
  • Do głównego obowiązku asystenta rodziny należeć będzie wsparcie i aktywizację rodzin
  • zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz kierowanie procesem zmiany postaw życiowych
  • członków rodziny.
  • Do zadań asystenta rodziny należy w szczególności:
  • - opracowanie i realizacja planu pracy z rodziną we współpracy z członkami rodziny i w konsultacji z pracownikiem socjalnym;
  • - opracowanie, we współpracy z członkami rodziny i koordynatorem rodzinnej pieczy
  • zastępczej, planu pracy z rodziną, który jest skoordynowany z planem pomocy dziecku
  • umieszczonemu w pieczy zastępczej;
  • - udzielanie pomocy rodzinom w poprawie ich sytuacji życiowej, w tym w zdobywaniu
  • umiejętności prawidłowego prowadzenia gospodarstwa domowego;
  • - udzielanie pomocy rodzinom w rozwiązywaniu problemów socjalnych;
  • - udzielanie pomocy rodzinom w rozwiązywaniu problemów psychologicznych;
  • - udzielanie pomocy rodzinom w rozwiązywaniu problemów wychowawczych z dziećmi;
  • - wspieranie aktywności społecznej rodzin;
  • - motywowanie członków rodzin do podnoszenia kwalifikacji zawodowych;
  • - udzielanie pomocy w poszukiwaniu, podejmowaniu i utrzymywaniu pracy zarobkowej;
  • - motywowanie do udziału w zajęciach grupowych dla rodziców, mających na celu
  • - kształtowanie prawidłowych wzorców rodzicielskich i umiejętności psychospołecznych;
  • - udzielanie wsparcia dzieciom, w szczególności poprzez udział w zajęciach psychoedukacyjnych;
  • - podejmowanie działań interwencyjnych i zaradczych w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa
  • dzieci i rodzin;
  • - prowadzenie indywidualnych konsultacji wychowawczych dla rodziców i dzieci;
  • - prowadzenie dokumentacji dotyczącej pracy z rodziną;
  • - dokonywanie okresowej oceny sytuacji rodziny;
  • - monitorowanie funkcjonowania rodziny po zakończeniu pracy z rodziną;
  • - sporządzanie, na wniosek sądu opinii o rodzinie i jej członkach;
  • - współpraca z jednostkami administracji rządowej i samorządowej, właściwymi organizacjami
  • pozarządowymi oraz innymi podmiotami i osobami specjalizującymi się w działaniach na
  • rzecz dziecka i rodziny;
  • - współpraca z zespołem interdyscyplinarnym i/lub grupą roboczą funkcjonującym na terenie
  • Gminy Załuski oraz innymi podmiotami, których pomoc przy wykonywaniu zadań uzna za
  • niezbędną;
  • - składanie comiesięcznych sprawozdań z pracy z rodziną;
  • - edukacja w zakresie profilaktyki zdrowotnej, higieny oraz prawidłowego żywienia i pielęgnacji dzieci, a także organizacji czasu wolnego rodziny;
  • - motywowanie do aktywnego uczestniczenia w życiu szkolnym dzieci i utrzymywania
  • systematycznego kontaktu ze szkołą;
  • Informacje dodatkowe:
  • Praca asystenta rodziny będzie wykonywana w ramach stosunku pracy w systemie zadaniowego czasu pracy. Oznacza to pracę także w godzinach popołudniowych oraz w dni ustawowo wolne od pracy, również w weekendy (20 godz. tygodniowo).
  • Praca asystenta rodziny nie może być łączona z wykonywaniem obowiązków pracownika socjalnego na terenie gminy, w której praca ta jest prowadzona. Asystent nie może prowadzić postępowań z zakresu świadczeń realizowanych przez gminę.
  • Okres próbny wynoszący 3 m-ce. Po okresie próbnym możliwość zatrudnienia na umowę o pracę na czas określony dłuższy niż rok, bądź na czas nieokreślony.
  • Miejsce i termin składania ofert:
  • 1. Dokumenty aplikacyjne należy składać w zamkniętych kopertach po ukazaniu się ogłoszenia o organizowanym naborze na wolne stanowisko:
  • - Osobiście w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Załuskach, ul. Osiedlowa 11, 09-142 Załuski, od poniedziałku do czwartku w godz. 8.00-16.00, w piątki w godz. 8.00-14.00
  • - Za pośrednictwem poczty na adres: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Załuskach Ul. Osiedlowa 11, 09-142 Załuski z dopiskiem Dotyczy naboru na stanowisko pracy asystent rodziny.
  • 1. O terminie rozmowy kwalifikacyjnej kandydaci spełniający wymagania będą powiadomieni telefonicznie.
  • 2. Formularz kwestionariusza osobowego, oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych kandydatów do pracy do pobrania w siedzibie GOPS, lub ze strony Biuletynu Informacji Publicznej Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Załuskach.
  • 3. Dodatkowe informacje można uzyskać w siedzibie GOPS lub pod nr telefonu 23 6619250
  • 8. Postępowanie rekrutacyjne:
  • Nabór zostanie przeprowadzony w dwóch etapach postępowania rekrutacyjnego:
  • Etap I. Weryfikacja ofert pod względem formalnym oraz dokonanie wstępnej oceny merytorycznej.
  • Etap II. Rozmowa kwalifikacyjna z wybranymi kandydatami w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Załuskach, Osiedlowa 11, 09-142 Załuski i dokonanie wyboru pracownika na jej podstawie.
  • Na rozmowę kwalifikacyjną kandydat zgłasza się z dokumentami potwierdzającymi wykształcenie i kwalifikacje zawodowe oraz z dowodem osobistym.
  • Informacja o wyniku wyboru kandydata na stanowisko Asystenta Rodziny będzie umieszczona w Biuletynie Informacji Publicznej Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Załuskach oraz na tablicy informacyjnej w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Załuskach.
  • Wymagane dokumenty aplikacyjne: list motywacyjny, CV oraz kwestionariusz osobowy oraz wymagane oświadczenia powinny być opatrzone własnoręcznym podpisem.

Zmianowość: inna
praca w wolne dni
Data publikacji: 2024-04-02