Główna Księgowa Główny Księgowy, BIELSKO BIAŁA

HR SIGMA to agencja zatrudnienia, która współpracuje ze znanymi, renomowanymi firmami głównie na terenie śląska. HR SIGMA obecnie poszukuje dla swojego Klienta kandydatów na stanowisko:

Zadania:

  • Prowadzenie pełnych ksiąg handlowych zgodnie z wymogami ustawy o rachunkowości, przepisów podatkowych oraz procedurami wewnętrznymi,

  • Współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, GUS, NBP),

  • Prowadzenie bieżącej analizy i weryfikacja zapisów kont księgowych zapewniając ich prawidłowość,

  • Nadzór merytoryczny i formalny nad prawidłowym obiegiem i archiwizacją dokumentów oraz systemem kontroli wewnętrznej,

  • Odpowiedzialność za poprawność rozliczeń podatkowych, w tym sporządzanie deklaracji podatkowych (CIT, VAT i innych obowiązujących),

  • Sporządzanie sprawozdań finansowych zgodnie z ustawą o rachunkowości,

  • Sporządzanie raportów na potrzeby Zarządu, instytucji finansowych i organów administracji publicznej,

  • Kształtowanie polityki rachunkowości spółki, udział w tworzeniu procedur, regulaminów wewnętrznych, usprawnianie procesów księgowych,

  • Współpraca z audytorami, doradcami oraz instytucjami zewnętrznymi, urzędami skarbowymi i innymi organami administracji publicznej.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe kierunkowe (finanse, ekonomia, rachunkowość),

  • minimum 5 letnie doświadczenie na stanowisku Głównego Księgowego,

  • Doświadczenie w konsolidacji sprawozdań finansowych - mile widziane,

  • Praktyczna znajomość przepisów podatkowych CIT, VAT, PIT,

  • Znajomość przepisów o rachunkowości oraz umiejętność stosowania ich w praktyce,

  • Mile widziana dobra znajomość j. angielskiego,

  • Mile widziana znajomość MSSF,

  • Umiejętność pracy w zespole.

Oferujemy:

  • Pracę w renomowanej firmie,

  • Atrakcyjne warunki finansowe,

  • Szkolenia finansowane przez firmę,

  • Darmowe lekcje angielskiego,

  • Atrakcyjne biura,

  • Karta sportowa Multisport,

  • Prywatna opieka medyczna.

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

Osoby spełniające podane wymagania prosimy o przesłanie CV.

Więcej ogłoszeń na stronie www.hrsigma.pl

Prosimy o umieszczenie w składanej aplikacji (podaniu) o pracę klauzuli o następującej treści:

Klauzula RODO

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji procesu rekrutacji oraz przyszłych procesów rekrutacyjnych zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Data publikacji: 2024-04-21