Główna Księgowa Księgowość wewnętrzna, STRZELIN

LeasingTeam Professional wspiera polskie i globalne przedsiębiorstwa w pozyskiwaniu kluczowych pracowników i zarządzaniu zasobami ludzkimi. Agencja specjalizuje się w rekrutacjach stałych na stanowiska średniego i wyższego szczebla oraz outsourcingu white-collar. Skutecznie realizuje zlecenia, pracując w oparciu o autorską metodologię ASSET®, która porządkuje działania rekruterów i zwiększa ich efektywność. Posiadamy biura w Gdańsku, Warszawie, Katowicach, Krakowie, Poznaniu oraz we Wrocławiu. Professional należy do LeasingTeam Group - największej w kraju grupy spółek doradztwa personalnego wyłącznie z polskim kapitałem, która od 15 lat skutecznie łączy kandydatów i pracodawców, świadcząc im kompleksowy zakres usług HR.

Aktualnie dla jednego z naszych klientów poszukujemy kandydatów na stanowisko Głównej Księgowej. Naszym klientem jest dom sprzedaży hurtowej oferujący swoim klientom szeroki wybór asortymentu, nie tylko mebli, ale także artykułów gospodarstwa domowego czy dodatków. W ofercie naszego Klienta znajdą Państwo najnowsze kolekcje, nowoczesne trendy i ponadczasowe style.

Twój zakres obowiązków:

  • Nadzór i kontrola funkcjonowania działu księgowego oraz pracy podległych pracowników

  • Bieżące i prawidłowe prowadzenie pełnej księgowości oraz ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych

  • Księgowanie faktur zakupowych/sprzedażowych (krajowe, zagraniczne)

  • Wprowadzanie przelewów za nieopłacone faktury kosztowe i zakupowe

  • Kwalifikacja podatkowa dokumentów oraz zarządzanie ryzykiem podatkowym

  • Obliczanie podatków oraz sporządzanie deklaracji PIT, CIT, VAT, VIU-DO, JPK, podatki branżowe

  • Monitorowanie zmian w prawie podatkowym i ustawie o rachunkowości oraz odpowiednie dostosowanie sposobu funkcjonowania firm do obowiązujących przepisów

  • Współtworzenie wewnętrznych procedur i standardów,

  • Przygotowanie raportów do GUS, NBP

  • Nadzór nad inwentaryzacją aktywów i pasywów firmy

  • Sporządzanie rocznych oraz okresowych sprawozdań finansowych

  • Udział w kontrolach i audytach

Czego oczekujemy?

  • Wykształcenia wyższego kierunkowego

  • 2-letniego doświadczenia w pracy na stanowisku głównego księgowego

  • Umiejętność sporządzania deklaracji PIT, CIT, VAT, VIU-DO

  • Umiejętność sprawdzania kompletności transakcji księgowych i zamykania okresu rozliczeniowego

Co oferujemy?

  • Zatrudnienie na podstawie Umowy o Pracę/ Kontraktu B2B

Data publikacji: 2024-04-21