Mid DevOps Engineer, BRACKA WARSZAWA

Czym będziesz się zajmować?

Hybryda z WarszawyZadania:

  • Konteneryzacja aplikacji w wielu językach i frameworkach (PHP, Java, JS/TS)
  • Przygotowywanie i utrzymywanie infrastruktury CI dla aplikacji: tworzenie, utrzymywanie i rozwój pipeline (obecnie Gitlab)
  • Wsparcie zespołu programistów w zakresie migracji z architektury monolitowej do mikroserwisowej
  • Zapewnienie maksymalnej dostępności serwisów w trakcie normalnej pracy oraz wydań/aktualizacji aplikacji/maszyn
  • Obsługa monitoringu - utrzymywanie stosu ELK/EFK w zakresie przechowywania i udostępniania logów aplikacji oraz w roli cache dla wybranych mikroserwisów
  • Utrzymywanie środowisk k8s / VM w zakresie stacku aplikacji: okresowe aktualizacje i optymalizację konfiguracji maszyn k8s oraz serwisów pobocznych (apache, nginx, php-fpm)
  • Analiza aplikacji i serwerów pod kątem wydajności działania zdeployowanych serwisów, optymalizacja ustawień i konfiguracji kontenerów i usług
  • Wsparcie zespołu testerów w zakresie opracowania sposobu tworzenia testów automatycznych i uruchamiania ich na dostępnej infrastrukturze
  • Wsparcie zespołu programistów w zakresie edukacji z tematów CI i optymalnego flow budowania aplikacji
  • Współpraca z administratorami maszyn w zakresie opracowywania konfiguracji oraz utrzymania środowisk.

Kogo poszukujemy?

Oczekiwania:
  • Dobra znajomość Gitlab i tworzenia pipelines operujących na różnych środowiskach docelowych (kubernetes on-site, cloud, etc)
  • Bardzo dobra znajomość i umiejętność konfiguracji serwisów do konteneryzacji aplikacji (docker, containerd)
  • Znajomość Kubernetesa w zakresie administracji klastrami on-site
  • Znajomość zagadnień SaaC, IaaC, GitOps (mile widziana praktyczna znajomość narzędzi automatyzujących utrzymanie infrastruktury: Ansible Tower, Terraform, etc.)
  • Doświadczenie w utrzymywaniu narzędzi używanych przez aplikacje systemowe: rabbitmq, redis, elasticsearch, manticore
  • Doświadczenie w konteneryzacji aplikacji PHP, Java, JS/TS (mile widziany .NET)
  • Znajomość języków PHP/Java/TypeScript/Python/Bash w zakresie niezbędnym do utrzymywania CI aplikacji
  • Wiedza z zakresu hardeningu konfiguracji serwerów i aplikacji dostępnych publicznie
  • Znajomość narzędzi oraz rozwiązań dedykowanych dla zarządzania dostępem do aplikacji oraz infrastruktury (LDAP, AD, etc)
  • Język angielski na poziomie komunikatywnym, w tym pisanie/czytanie dokumentacji technicznej.

Czego wymagamy?

2 lata doświadczenia na podobnym stanowisku
Znajomości:
  • Kubernetes
  • Terraform
  • Ansible
  • Scripting languages
Mile widziane:
  • Java
  • PHP
  • GitLab
Języki:
  • Polski
  • Angielski

Jakie warunki i benefity otrzymasz?
  • 15000-20000 PLN miesięcznie
  • B2B - Stałe godziny pracy (100%)
  • Praca zdalna: Możliwa częściowo
  • Pakiet medyczny, Ubezpieczenie, Pakiet sportowy
  • Płatny "urlop" dla B2B

Kim jesteśmy?
SpeedApp to innowacyjna, szybko rozwijająca się organizacja ekspertów w dziedzinie IT i rynku pracy. Specjalizujemy się w trzech obszarach: outsourcingu specjalistów IT, rekrutacjach IT oraz realizacji projektów IT. Wychodzimy ponad nasze standardy w poszukiwaniu lepszych rozwiązań. Działamy szybko i odważnie. Jesteśmy rzetelnym partnerem dla naszych kandydatów i klientów.
Data publikacji: 2024-04-21